The Blog

Szkolenia online Linkedin

Linkedin co to i do czego służy? Kto może skorzystać z posiadania Linkedin?

Linkedin co to?

Linkedin co to znaczy? Oznacza platformę społecznościową, w której wymienia się kontakty biznesowe. Linkedin, używany potocznie jako Li – platforma biznesowa, która podbija świat biznesu, umożliwia wyszukiwanie firmy oraz osób, które w nich pracują. Dzięki swojej popularności obecnie (sierpień 2022) jest zarejestrowanych ponad 850 milionów kont prywatnych w tym w Polsce na Linkedin jest zarejestrowanych ponad 5 milionów kont użytkowników. Od czasu 2021 nabiera bardzo dużego znaczenia w kontaktach biznesowych oraz odbiorze firm, które prowadzą tam komunikację. \

Jeżeli jeszcze Ciebie tam nie ma – najwyższy czas założyć konto.

Do czego służy Linkedin?

Każdy użytkownik może bezpłatne zarejestrować swoje konto. Linkedin służy do – wymiany kontaktów biznesowych, budowania swojego online CV dostępnego dla wszystkich, rekrutacji kandydatów do pracy oraz budowania biznesowej sieci kontaktów.

Jak działa Linkedin?

Po zarejestrowaniu swoje konta, aby rozpocząć swoją obecność na platformie Linkedin należy:

• wypełnić prawidłowo profil
  • dodać swoje aktualne miejsce praca, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności
  • dodać zainteresowania
  • dodać zdjęcie profilowe

Po wypełnieniu profilu możemy rozpocząć budowanie swojej sieci kontaktów. Pierwszym krokiem do zbudowania naszej sieci to dodanie naszych klientów oraz współpracowników. Linkedin to platforma stojąca mająca na celu pozyskiwanie  wartościowego kontent biznesowego, który może nam pomóc się rozwijać i angażować.

Dla kogo jest Linkedin?

Linkedin to platforma społecznościowa dla tych, którzy:

• poszukują fachowej wiedzy branżowej,
  • chcą się wymieniać kontaktami biznesowymi,
  • chcą dzielić się wiedzą,
  • chcą pozyskiwać poprzez swoje zasięgi nowe kontakty biznesowe.

Jest cała masa przykładów profili osobistych, których właściciele opisują w bardzo ciekawy sposób swoją pracę. Na Linkedin można też znaleźć profile miast, województw i firmy, które uczestniczą w społeczności biznesowej.

Dlaczego warto mieć profil osobisty na Linkedin?

Wpisz swoje imię i nazwisko w wyszukiwarce Google. Sprawdź, co tam znajdziesz i czy wszystkie treścią, które dotyczą Ciebie chcesz, żeby były publiczne dla każdego. Zdjęcie ze starej gazetki szkolnej? Nieudane zdjęcie z wywiadu na studiach? Czy zdjęcie z były narzeczonym? Wszystko to i jeszcze więcej Google archiwizuje i pokazuje użytkownikom. Linkedin to profil, który Ty prowadzisz i Ty masz nad nim kontrolę to pierwszy i jeden z głównych powodów dlaczego powinieneś go mieć. Linkedin wyświetla się bardzo wysoki, a jego edycja jest możliwa w każdej chwili gdy masz dostęp do konta.

Zastanawiasz się jak Twoja firma może rozpocząć działalność na Linkedin?

Zapraszam Cię na szkolenie online z prowadzenia profilu firmowego na Linkedin.

Chcesz dowiedzieć się jak rozpocząć prowadzenia swojego profilu na Linkedin?

Zapraszam Cię na szkolenie Linkedin Szyte Na Miarę w formie 1 na 1. Widzimy się online – zarezerwuj termin.

Sandra Płoszaj

Założyciel Ośrodka Szkoleniowego Od 10 lat związana z marketingiem. Uważa, że motywacja jest najważniejszym czynnikiem budującym silne marki, a bycie ekspertem to przepracowane motogodziny nad projektem. Rozwój opiera na koncepcji leadership. Na platformie Facebook prowadzi płatne kampanie ogólnopolskie i lokalne. Zdeterminowana by osiągnąć sukces wierzy, że praca u podstaw jest najbardziej skuteczną metodą rozwoju. Prywatnie absolutna fanka kotów i ekstremalnych parków rozrywki.